למה אנחנו

חברת טכנו ים בע"מ אינה מסננת את הסולר היא מטפלת בסולר

 

פערים בין שיטות: 

  1. המערכת המוצעת הינה מערכת סינון סולר Fuel Polishing systems להבדיל ממערכת טיפול בסולר Fuel Treatment Systems שעוצרת את התפרקות הדלק המאוחסן.
  2. בכל מיכל סולר נאספים מים, אם מעיבוי של אויר ואם מאספקת דלק באיכות ירודה דבר הגורם להתפתחות של בועה בקטריאלית וחלודה של המיכל , אורך חיי מדף של סולר דל גופרית הוא כ-6 חודשים. הסולר מייצר זיהום אורגאני רב (מצבורי מולקולות פחמן) בטווח של 2-25 מיקרון ומהווים סיכון לפעולתם התקינה של הגנראטורים בשעת הצורך. סתימת מסנן עלולה להתרחש במספר דקות.
  3. מערכות הסינון המוצעות, שכאמור מסננות סולר, כלומר מסירות את מצבורי הפחמן , משמעותו ירידה בערך הדלק (BTU/Kg), הן אינן מונעות התפתחות בקטריאלית ואינן עוצרות את התדרדרות הדלק.

 

להלן דרישות ISO 4406 לגודל חלקיקים כפי שקיימים למנועים שאותם דורש יצרן הגנראטור ובנוסף לדרישת תקן ישראלי:

 

 

 

 

באופן כללי, איכות הדלק המגיע לצרכנים אמורה להיות הטובה ביותר שהספקים יכולים לספק, ובמיוחד שמדובר בצרכנים גדולים, אבל המשך תהליך התפרקות הדלק בתוך מיכלי הדלק שלנו יקבעו את איכות הדלק אותם יצרכו מנועינו.

האיכות הזאת בעיקר נקבעת על ידי הריאקטור הביוכימי בתחתית המיכל. בתנאי עבודה נורמליים, אנחנו בד"כ לא לגמרי מרוקנים את מיכלי הדלק ועם כל תדלוק נוסף אנחנו ממשיכים להוסיף מים, חלקיקים, חמצן וחומרי זהום ביולוגיים . מים מצטברים מהתעבות אויר וכתוצאה מכך, חומצות ובוצה נוצרות במיכל הדלק ,חומרים הנקראים "תוצרי הלוואי" של התפרקות הדלק.
מוצרי הלוואי האלה גורמים לבעיות סינון, בוצה בונה במכלי הדלק, וקורוזיה של בקטריות במרססיםINJECTORS) ) משאבות הזרקה ובמכלים.
הסימפטומים לבעיות שכולנו מכירים: עשן שחור, ירידה בכוח, תצרוכת דלק גבוהה ולבסוף כשל מנוע.
מייצב הדלק המגנטי של AXI פותר שני בעיות באותו הזמן.


שתי אופציות לפתרון הבעיה: 

1. טיפול בתוסף מיוחד AFC-705

השימוש ב-AFC705 קוטל את היווצרות הבקטריה, את הדלק במיכל לתקופות של 7-12 חודשים, מונע היווצרות משקעים, מונע קורוזיה במנוע ובמיכל, משפר את תכונות השימון של הדלק (פיצוי לדלקים דלי גופרית), מסיר פיח, קטליזטור לתהליך הבעירה, מוריד באופן דרסטי את זיהום האוויר. CO,NOX , SOX , HC
ישנם תוספים חומציים אשר יכולים להיות אפקטיביים בשליטה בפעילות החיידקים, אבל שימוש מסיבי חוזר ונשנה משאיר עכבות של חומצות מסוכנות המחמירות את פעולת הסינון וגורמות נזקים למנועים.

 

2. מייצב דלק מגנטי MAGNETIC FUEL CONDITIONER

המכשיר אינו דורש תחזוקה, הוא מותקן בין מיכל הדלק והמסננים הרגילים להשלמת מערכת הטיפול בדלק. השיטה משפרת את אחידות הרכב הדלק בזמן שהיא מונעת היווצרות בוצה ע"י תהליך הפוך לתהליך יצור הבקטריה ,האפקטיביות בניקוי-העלמת הבקטריות 100%
מספק איכות דלק אופטימלית המשפרת את ביצועי המנוע יחד עם הורדה בתצרוכת דלק והורדה משמעותית בעשן.
אין במכשיר לא חיבורי חשמל, לא חלקים נעים, ללא טיפול, לכל חיי המנוע.

 

 

יעוד המערכת:

 המערכת מטפלת בדלק ברמה המולקולארית ומבצעת סינון ברמות המחמירות ביותר הנחוצות למנועי דיזל מהדור החדש ומספקת דלק באיכות גבוהה לצורך הגנה על מערכות DUPS מפני הפרעות והפסקות חשמל.


 

טבלת השוואה ספקים:

סוג הבדיקה

 

איכות  נדרשת לסולר תחבורה 

AXI

טכנו-ים בע"מ

המתחרים

מערכות סינון

ת"י 107 חלק 1:

 

 

תכולת מים מ"ג/ק"ג

ASTM D-6304

מקס. 200

הפרדת מים חופשיים

הפרדת אמולסיה (דלק עכור)

  הפרדת מים חופשיים

אין יכולת להפרדת אמולסיה

תכולת מזהמים מ"ג/ק"ג

EN 12662

מקס. 24

הקטנת הזיהום האורגני בפירוק מולקולארי. (חיסכון במסננים).

סינון ל-2 מיקרון אבסולוטי

אין פירוק מולקולארי.

 

 

סינון 10 מיקרון נומינאלי

תכולת מיקרואורגניזמים

ASTM D-7463 RLU/Liter

זניח- פחות מ- 6,000

בינוני- בין 6,000-15,000

זיהום כבד- מעל 15,000

מעלים ומונע התפתחות מיקרוביאלית.

לא מטפל ולא מונע התפתחות בקטריאלית (סינון בלבד) צריכה מוגברת של מסננים.

 

 

 

 

עמידות בחמצון ג'/מ"ק

ASTM D-2274

מקס. 25

מונע את התחמצנות הסולר ומשחזר סולר מחומצן.

לא מטפל , אין פתרון .

ISO 4406-1999S דרישת יצרן הגנראטור

 

 

סולר יסופק לפחות באיכות תקן ISO 22/20/18  אספקה.        בהתאמה לגודל חלקיקים מרחפים בסולר                                                            4/6/16 מיקרון .

משיג תקן ISO4406   

 

 

 

לא משיג תקן ISO4406

תקנים של יצרנים לדוגמא: ערך רצוי.

משיג תקן ISO4406 

לא משיג תקן ISO4406

CAT

 

 

ISO 4406 Code – 18/16/13

 

X

MTU

 

 

 

שם חברה

טכנו ים

אחר

תיאור המערכת

מערכת לטיפול וייצוב סולר

Fuel Treatment Systems

מערכת סינון

Fuel Polishing systems

טכנולוגיה

המערכת מטפלת ברמה המולקולארית (שוברת את השרשראות של המולקולות, מפרקת את  מולקולות את האורגאניות ומחזירה אותן להיות חלק מהדלק). עוצרת את תהליך הפולימריזציה, כלומר מונעות 95% מהזיהום שנוצר במיכלי הדלק. הדלק עובר במיכל תהליך טיפול בן 4 שלבים עוקבים המשמרים את איכות הדלק ברמה האופטימאלית לאורך זמן.  

 

מערכת שמסננת את הדלק רק בעזרת פילטרים. בזמן סינון המערכת מוציאה גם מולקולות אנאורגאניות וגם מולקולות אורגאניות, בלי למחזר את המולקולות האנרגיות)

בדיקת סולר לפי תקן ISO והתאמה לדרישות היצרן

+

החברה נותנת בדיקות כחלק מתוכנית השירות על בסיס קבוע

-

 

המלצות של היצרן מערכת DUPS

 

ממליץ

 

לא ממליץ

רשימת לקוחות

אינטל חיפה,  אסותא, בנק דיסקונט, הוט, משרד הביטחון, מי אביבים, חברת חשמל, מרכז הרפואי שערי צדק ירושלים, מרכז רפואי מאיר, מרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה, הבנק הבינלאומי הראשון – דטה סנטר חדש

לא נפוץ בחלק מהלקוחות המערכת הוסר ה מאחר ולאורך זמן לא עמדה בדרישות הלקוח לסולר איכותי

 

 

 

 

מערכת הסינון אינה מגיע לתוצאות אלה ואינה ברמה הטכנולוגית הנדרשת לביצוע מטלה זו.

 

 

לסיכום :

מערכת הדיאליזה לדלק (מערכת לטיפול וייצוב סולר) Fuel Treatment Systems - אינה טכנולוגיה לניקוי מיכלי דלק, אלא טכנולוגיה לשמירה על מיכל דלק נקי ועל דלק באיכות אופטימאלית לאורך כל תקופת אחסנת הדלק, בהתאמה לדרישות של יצרני מנועי דיזל DUPS ותקן ISO.
מערכות דיאליזה אוטומטיות שומרות על המיכל ללא מים ובכך מונעות קורוזיה והתפתחות בקטריות. המערכת שומרת את איכות הסולר אופטימאלית באחסנה לאורך זמן ומבטלת את הצורך בריענון על ידי רכישת דלק חלופי.
ייצוב הדלק והסרת המים מורידה את הצורך בשימוש בחומרים מסוכנים וקצרי מועד לטיפול בבקטריות.
הטיפול בדלק להבדיל מסינון דלק מאפשר לתחזק את הדלק בצורתו המקורית , שומר על איכותו ועל כמות האנרגיה הכלואה בו (ערך קלורי ) ,וזאת להבדיל מסינון המסיר שרשראות פחמניות ,קרי ירידה בערך הקלורי.
מאפשר למנוע הדיזל לעבוד קרוב מאוד לנתוני יצרן המנוע ובאיכות הדלק הנדרשת.
במקביל משפר את הנצילות , מונע סתימות מסננים , מונע בעיות במערכות ההזרקה האלקטרוניות מוריד בצורה דרסטית את הפליטות לאטמוספרה ומונע תקלות יקרות בממיר הקטליטי.
מערכות הזרקה ממוחשבות עם הזרקת מסילה ולחציי הזרקה של מעל 2000 בר , רגישים מאוד לזיהום בדלק ברמות שעין בלתי מזוינת לא יכולה לראות , זיהום הקטן מ- 2 מיקרון ( שערת אדם 70 מיקרון) .
תקן ISO 4406 הינו תקן בינלאומי מחמיר עבור מנועי דיזל חדישים (יותר מעשור) .
הבדיקה היא ספירת חלקיקים בגדלים שונים וניתנו קודים..
ספק הדלק יהיה אשר יהיה לא מסוגל לספק דלק באיכות הנדרשת לתקן ISO4406 .
מייצב הדלק המגנטי של AXI (פטנט רשום) ומערכות הטיפול האוטומאטיות שלנו יביאו אותך עמוק לתוך טווח התקן הרצוי. באחריות מלאה.
מערכות סינון והפרדת מים מטפלות בסימפטומים של איכות דלק ירודה.

מערכות טיפול של טכנו-ים מטפלות בבעיה ( התפלמרות והתדרדרות של הסולר) ושומרות על דלק איכותי, חסכון במסננים, ביצועים מעולים, פחות עשן וחסכון בדלק.